Legfrissebb bejegyzések

Az anyagok nyilvántartása többféle módon történhet, attól függően, hogy milyen rendszerben dolgozik egy vállalkozás, illetve milyen jogszabályi előírások vonatkoznak rá. Az anyagok nyilvántartásának lehetőségei a következők:

Számvitel: olyan tevékenységek összessége, amelyek célja az objektív információszolgáltatás az adott gazdálkodó szervezet vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetéről mind a belső, mind a külső felhasználók számára. Ismérvei:

Az áruk értékelésének sajátosságai a számvitelben többféle tényezőtől függnek, ideértve a vállalkozás tevékenységi körét, az alkalmazott készletértékelési módszert, valamint a jogszabályi előírásokat. Az áruk értékelése kulcsfontosságú, mivel ez hatással van a vállalkozás eredményére, a költségekre, és a pénzügyi helyzet bemutatására.

Kinek lehet hasznos ez az oldal?

Pénzügyi és számviteli ügyintéző szakos diákok és egyetemen számvitel alapjai és pénzügyi-számvitel I. kurzust teljesítő hallgatók számára. 

Milyen témakörök találhatók az oldalon?

Minden olyan témakör megtalálható a szamvitelezz.hu-n, melyekkel találkozhatunk pénzügyi és számviteli ügyintéző képzésen, vagy az egyetemen, főiskolán számvitel alapjai és pénzügyi számvitel I. kurzus keretében. Tehát, a közép szintű számvitellel kapcsolatosan valamennyi témakör. 

Hogyan épül fel egy témakör?

Minden témakör először egy kisebb elméleti anyaggal kezdődik. Ezt követően az adott témakörhöz kapcsolódó lehetséges gazdasági események kerülnek felsorolással a hozzájuk tartozó kontírtételek megadásával. A témakörök mellett az elméleti alapok is megtalálhatóak az oldalon. 

Mik azok az interaktív tesztek?

A számítógépes vizsgáztatás eredményeképp nem csak a vizsgaeredmény közlése gyorsult fel, hanem a számonkérés módja is jelentősen megváltozott. Míg korábban a hosszú, komplex feladatok voltak jellemzőek, az interaktív vizsgákon már a rövid, teszt jellegű számonkérés dominál. Első gondolatunk akár az is lehetne, hogy így lehetőség van a tippelésre is. Azonban ez téves gondolat, mivel az interaktivitás inkább nehezebbé tette a számvitel vizsgát, mivel - a korábbiakkal ellentétben - nem használható számlatükör, részpontszámok sem szerezhetők, valamint a komplexitás is más értelmet nyert, mivel nem egy adott vállalkozás gazdasági esemény sorozatát kell tudni lekönyvelni, hanem kisebb kérdések sorozatával találkozhat a vizsgázó, melyek bármelyik - nem összefüggő - témakörből előkerülhetnek. Ugyanakkor, az ilyen jellegű feladatok gyakorlásával könnyedén elsajátítható ez a feladatmegoldási módszer is!